Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0222) 2250350

Gayrimenkul Hizmet Sözleşmesi

Anasayfa Gayrimenkul Hizmet Sözleşmesi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Gayrimenkul Hizmet Sözleşmesi

                       GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK SÖZLEŞMESİ                              

 

1-Taraflar

Gayrimenkul Danışmanı [İş bu sözleşmede www.enemlak.net sitesi resmi sahibi kurum adına hareket eden danışman olarak anılacaktır.]

Site yönetimi tarafından ilana atanan ve sitede bilgileri bulunan kişi

Müşteri: www.enemlak.net sitesine üye olan ve/veya gayrimenkul ilanı ekleyen kişidir. [Bu sözleşmede "Müşteri" olarak anılacaktır.]

www.enemlak.net sitesine üye olurken eklenen iletişim bilgileri remi bilgiler olarak kullanılır

2-Sözleşme konusu:

İş bu sözleşme sitenin kurumsal sahibi gayrimenkul firma tarafından atanacak gayrimenkul danışmanı ile siteye üye olan gayrimenkul sahibi ve/veya vekili arasında “gayrimenkul danışmanlık sözleşmesi” olarak imzalanmıştır. Müşteri gayrimenkul için tek yetkili gayrimenkul komisyoncusu olarak www.enemlak.net tarafındana tanan danışmanı  yetkili olduğunu kabul ve beyan eder. Bu sözleşme bu yetkinin koşullarını belirler. 

3- Gayrimenkul bilgileri:

İş bu sözleşmedeki müşteri tarafından siteye eklenen satılık, kiralık veya devir ilanlarında bulunan bilgiler geçerlidir.

4-Hizmet bedelleri [Komisyon]:

Müşteri sahibi ve/veya vekili gayrimenkullerin pazarlanması karşılığında;

  • Satış işlemlerinde emlak bedelinin % 3 ü
  • Kiralama işlemlerinde yıllık kira bedelinin %10 ‘u  
  • Devir işlemlerinde ise devir bedelinin %3 ü

bedeli KDV si ile birlikte danışmana komisyon olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

5-Hizmet süresi:

İş bu sözleşme müşteri’nin sitedeki üyeliğinin bitişinden 2 ay sonrasına kadar devam eder.

6-Diğer şartlar

a)  Danışman yukarıda bilgileri verilen gayrimenkulün pazarlanması için yapacağı ilan ve reklamlar için müşteriden herhangi bir bedel talep etmeyecektir.

b)  Müşteri, danışmana gayrimenkulün pazarlaması için gerekli her türlü reklam ve pazarlama aracını kullanmaya yetki verir.

c)  Müşteri, gayrimenkule girmek için gereken anahtar ve bilgiyi sözleşme boyunca  Danışmana iletmek zorundadır.

d)  Gayrimenkul için yukarıda belirtilen bedelde teklif aldığında işlem yapılmak zorundadır. Müşteri fiyat değişikliği yapamaz. Pazarlama ortamı doğduğu halde bundan imtina eden müşteri taraflardan alınacak olan toplam %6 emlak komisyonunu  KDV si ile birlikte ödemeyi kabul eder.

e)  Müşteri, danışmanı yetkili kıldığı halde pazarlamayı kendisi veya 3. şahıslarla yaparsa yine 2 taraftan alınacak olan %6 lık komisyon bedelini KDV si ile birlikte danışmana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

f)   Müşteri bu sözleşme ile kararlaştırılan “Komisyon” ücretinden herhangi bir indirim yapılmasını isteme haklarından gayri kabili rücu olarak şimdiden feragat etmiştir.

g)  İşbu sözleşmede kullanıcı şayet mal sahibi bir vekile (yetkiliyle)  temsil edilmişse vekâlete dayalı yetkinin varlığı ve geçerliliğini “vekil” olduğunu beyan eden kişi ispat etmek zorundadır. Yetkisiz temsil veya vekâletin hükümsüzlüğü gibi hallerde işbu sözleşme ile mal sahibine yüklenilen bütün borçlar ve sorumluluklar vekâleten imza koyan kişiye aittir.

h)  Müşteri bu gayrimenkulün pazarlama hakkını sözleşmede adı geçen danışman ve bağlı olduğu firma dışında hiç kimseye vermediğini kabul ve taahhüt eder.

 İşbu sözleşme online üyelikle birlikte resmi  olarak hazırlanmış olup;  doğacak uyuşmazlıkların çözümünde, şayet taraflarca tahkim anlaşması yapılmamış ise ESKİŞEHİR Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Taraflar, tacir gibi davranma mecburiyetinin bilincinde olarak, bu sözleşme hükümlerinde  uyarlama isteme hakkından şimdiden gayrikabili rücu olarak feragat etmişlerdir.

                                           MÜŞTERİ                                                              DANIŞMAN

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0222) 2250350

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.